Naterera naktssikspārnis (Myotis nattereri)

Angļu: Natterer’s Bat

Krievu: Ночница Натерера

Vācu: Fransenfledermaus

Lietuviešu: Natererio pelėausis

Igauņu: Nattereri lendlane

Pazīmes:  Vidēja izmēra sikspārnis, apakšdelms 36 – 44 mm. Astes lidplēves brīvā mala abpus astes galam uzbiezināta un klāta ar divām cietu sariņu rindām. Ausis garākas nekā citām mūsu naktssikspārņu sugām, ausu gali nedaudz atlocīti atpakaļ. Auss radziņš ļoti garš, apmēram 2/3 no auss garuma; galā adatveidīgs, nosmailots. Spārna lidplēve piestiprināta pie pēdas ārējā pirksta pamatnes. Epiblēmas nav. Apmatojums un ādas krāsa salīdzinoši gaiša; bieži gadās īpatņi ar ļoti baltu vēdera apmatojumu, kas kontrastē ar spārnu lidplēvju un muguras apmatojuma krāsu.

Sastopamība: Visā teritorijā un visu gadu. Nenoliedzami ievērojami retāks, nekā ūdeņu naktssikspārnis, taču par šo un dažām citām t.s. ”meža sugām” ir ļoti maz informācijas, īpaši par to sastopamību vasarā. Pētījumi spietošanas laikā liecina, ka, iespējams, šī suga nav tik reta, kā to varētu spriest pēc izplatības kartēm.

 

Barošanās biotopi: Latvijā droši nav zināmi. Pēc literatūras: mežos un virs ūdeņiem (1 – 4 m augstumā). Samērā lēns un manevrējošs lidojums. Līdzīgi brūnajam garausainim spēj īslaicīgi plivināties uz vietas, un uzlasīt no augu lapām kukaiņus un zirnekļus.

Vasaras mītnes: Latvijā nav atrastas. Mežu, koku dobumu suga.

 

Ziemošana: ziemo dažāda tipa pazemes mītnēs, gk. alās un dažos vecos muižu pagrabos. Rudens spietošana pie ziemošanas vietām šai sugai notiek ievērojami vēlu: septembrī – novembrī, īsi pirms ziemošanas.

Īpašas piezīmes: iekļauts Latvijas Sarkanās grāmatas III kategorijā.